Naše oddíly

Oddíly ve Vsetíně, Kateřinicích a Hovězí

Naše základny

Základny našeho střediska, které můžete navštívit

Naši podporovatelé

Děkujeme všem příznivcům a podporovatelům

Koronavirus: dočasné pozastavení běžné skautské činnosti - aktualizace

Vážení rodiče, skauti, vedoucí,

vedení Junáka – českého skauta rozhodlo, že od 11. března do odvolání bude pozastavena veškerá běžná skautská činnost.
Jedná se o družinové schůzky, oddílové schůzky, výpravy, závody i akce skautského vzdělávání.

Jde o těžký krok, který navazuje na rozhodnutí přijímané státními institucemi v souvislosti s aktuální epidemiologickou situací.
Jako skauti a skautky cítíme naši společenskou odpovědnost a chceme jednat s ohledem na ochranu starších a oslabených spoluobčanů.
Jsme přesvědčeni, že jde o dobrý preventivní krok ve správný čas.

VÝKONNÁ RADA: AKTUÁLNÍ PRAVIDLA SKAUTSKÉ ČINNOSTI S PLATNOSTÍ OD 25. KVĚTNA

K 25. květnu mění vláda a ministerstva různá protiepidemická pravidla. Výkonná rada proto upravuje pravidla pro skautskou činnost s platností od 25. května.

Pravidla budou i nadále průběžně aktualizována a platný stav najdete vždy na www.skaut.cz/koronavirus.

Doufáme, že skautskou činnost budeme moci co nejdříve obnovit – budeme vás o tom samozřejmě průběžně informovat (jednotlivé oddíly mohou obnovovat svou činnost různým způsobem, případně to nechat až na později).

za Junák – český skaut, středisko Vsetín, z.s.

Denisa Halašová - Deninda
deninda@skaut.cz

Mazánkova výzva

Ivancena_strediskoIvančena se bohužel odkládá, tím nám ale zároveň vznikla zajímavá příležitost vyplnit čekání na výpravu k mohyle nějakým tím domácím tvořením. Takže! Když tvůj toulavej vůz přejede velký kámen, nenechávej ho na místě, ale vem jej domů a tam ho ozdob a připrav k cestě na Ivančenu. Najít v lese vhodný butr, na louce ho očistit a doma ozdobit - to jsou činnosti, které můžou zabrat i dlouhé hodiny, takže pokud už tě nebaví civět doma do monitoru a chceš po sobě zanechat něco trvalého, víš co máš dělat

Jak si v této době uchováme zdravého ducha ve zdravém těle?

Určitě máš kolem svého bydliště nějakou oblíbenou cestičku, pěšinku nebo stezku, kterou chodíváš rád a není to ani celodenní tůra, spíše krátká vycházka. Na tuto malou výpravu se můžeš dát vždycky, když máš už vše splněno nebo je teprve ráno a chceš se před prací doma trochu osvěžit čerstvým vzduchem dál od lidí.

S sebou si můžeš brát igelitku nebo odpadkový pytel. Ne, není to nová ochrana tváře, ale jedná se o fígl, jak krátkou procházku spojit se sběrem náhodného odpadu. Jak nás naučila EKOHRA, ne vše je odpad do rukou! Tímto dobrým skutkem pomůžeš nejen přírodě, ale i nám všem. Nemusíš se bát, že ti odpad dojde už po první cestě, ono je ho bohužel všude tak nějak dost.

Pokud se ti nechce ven nebo nemáš chuť se ukazovat mezi lidmi, tak pro tebe mám další kamenné výtvarno, ale tentokrát doma. Z kamínku, kamenů, ozdob, papíru nebo z čehokoli, co tě jen napadne zkus vytvořit mohylku kterou vyfotíš, foto potom s komentářem použijeme na tablo k Ivančeně. Stavění mohylky může samozřejmě probíhat i venku. Kdo ví, třeba se rozhodneme Ivančenku letos vypustit a projít se rovnou ke tvé mohylce a přidat ti na ni něco symbolického

Protože se teď nemůžeme scházet, pochlubíme se svou činností alespoň přes internet. Vůdce má jít vzorem, proto vám do konce týdne na stránky dám ochutnávku mé činnosti: trasu mých vycházek, odpad a story s ním spojená, pár fotek pro zasmání, otázky a nápady k výtvarnu na Ivančenu a spousty dalšího.

Informace k této výzvě a spousty dalších najdeš na stránkách Jedničkářů!

S pozdravem Mazánek

Pošlete pohlednici Zetovi

Přátelé a kamarádi.

Jak je zřejmé z https://www.facebook.com/oldskauti.cz/posts/2611861322257707, Zet rád dostává pohlednice. Pokud patříte mezi jeho příznivce, zvažte, zda se nepřipojíte k nám a nepošlete mu pohled nejen k narozeninám, ale kdykoliv během roku.

Nechceme zde zdlouhavě a jistě i zbytečně vypisovat, kolik toho pro nás, skauting a vůbec mládež udělal a stále dělá. Jak tedy můžeme malinko splatit to, čím nás obohatil a kam nás směroval? Pokud bychom se ho na to zeptali, a to jsme si jisti, řekl by, že nic po nás nechce. A tak udělejme každý z nás, komu se dostalo toho štěstí být jim ovlivněn, takový malý dobrý skutek a pošleme mu z každého našeho vandrování, sjíždění řek či jiných akcí malou pohledničku, malý projev díků a připomenutí, že je stále mezi námi a s námi.

Můžeme to udělat buď klasickým papírovým způsobem, a poslat to na adresu Skauting, M. Zapletal, Kosmonautů 359, 460 05 Liberec (Zetovi pohled předají), nebo, v době mobilních telefonů ani nemusíte k poštovní schránce a po pořízení originální fotky ji poslat prostřednictvím https://pohledniceonline.cz/typ-pohlednice.

S díky Pajtáš a Dazul

Skautská pomoc - dotazník

Středisko Vsetín se snaží reagovat na výzvy současnosti a proto se snažíme zapojit do aktivit, které jsou možné.

Situace se možná bude měnit hekticky (jako třeba tento týden), takže se snažíme získat databázi dobrovolníků, abychom mohli nabídnout své kapacity tam, kde to bude potřeba.

Pokud máte možnost přidat se do dobrovolnické činnosti (aktuálně je to hlavně šití roušek, roznášení nákupů seniorům apod.), můžete vyplnit dotazník a zanechat nám vzkaz.

Tým našich skautů a skautek se s vámi následně bude moci spojit a naši pomoc lépe koordinovat.

Dotazník je možné vyplnit ZDE

Pokud nás potřebujete kontaktovat přímo, použijte, prosím, email vsetín@skauti.cz.

Děkujeme vám za pomoc a přejeme nám všem, abychom tuto mimořádnou situaci přečkali co nejlépe.

Se stiskem levice

Denisa Halašová - Deninda, vedoucí střediska Vsetín