Naše oddíly

Oddíly ve Vsetíně, Kateřinicích a Hovězí

Naše základny

Základny našeho střediska, které můžete navštívit

Naši podporovatelé

Děkujeme všem příznivcům a podporovatelům

Vsetínští skauti přivezou Betlémské světlo

Vsetínští skauti přivezou tradiční symbol Vánoc

Vsetínští skauti se letos opět připojí k novodobé vánoční tradici, k rozvozu betlémského světla. To budou rozvážet v sobotu 21. prosince na trase Hranice na Moravě – Vsetín.

Rozvoz betlémského světla má v České republice již 30letitou tradici. Stalo se symbolem klidu, míru a přátelství a s jeho rozvozem jsou neodmyslitelně spojení skauti. Myšlenka vznikla v roce 1986 v rakouském Linci při vánoční sbírce na pomoc postiženým dětem a odtud se tradice rozšířila do dalších zemí. V roce 1989 se betlémské světlo poprvé dostalo také do Československa. Tehdy jej teprve pár dní po obnovení skautingu dovezli exiloví skauti pod sochu svatého Václava v Praze.

S betlémským světlem pojedeme osobním vlakem 3207, který odjíždí v 8.55 z Hranic na Moravě, na vsetínské vlakové nádraží přijíždíme v 9.47. Zájemci si od nás mohou připálit svíčky nebo lucerničky po příjezdu přímo na nádraží a betlémské světlo si odnést do svých domovů,“ uvádí Zuzana Kubičíková, organizátorka akce s tím, že kdo nebude mít petrolejku nebo lucerničku, dostane kelímek se svíčkou. Další možností, jak získat betlémské světlo, je v tentýž den od 16.30 ve stánku na vánočním jarmarku ve Vsetíně.

Betlemske_svetlo

Květinový den

Jako každý rok jsme se i letos zapojili do celostátní sbírky, která podporuje osvětu v boji proti rakovině.