2. DÍVČÍ ODDÍL "DVOJKAŘKY"

Jsme parta kamarádek, které se schází proto, aby společně strávily volný čas a zažily co nejvíce zajímavých věcí. Podnikáme výlety do přírody, ale není nám cizí ani kultura. Rády tvoříme, malujeme, hrajeme nevšední hry a zažíváme napínavá dobrodružství. Ale to samozřejmě není z naší činnosti vše – co stihneme za celý rok, se totiž do několika vět nevejde.

V našem oddíle máme dvě družiny, Lišky a Volavky, které tvoří holky ve věku 7-16 let. Družina Ženy, která se skládá z holek ve věku 17-25 let, se stará o chod a fungování oddílu. Na tvorbě programu se ale podílíme všechny společně. Jednak proto, aby byl program co nejpestřejší, ale také proto, aby i ty nejmladší měly prostor pro vlastní nápady a jejich realizaci.

Schůzky míváme jednou týdně, a to vždy v pátek od 16.30 do 18.00 na Skautském středisku na Vsetíně. Většinou 4x do roka jedeme na víkendovou výpravu. Mezi tím se konají akce, pořádané jak oddílem, tak střediskem či samotným městem Vsetín (např. Valašské záření, Vánoční akademie, Hon na Širokka, atd.)

Od vzniku našeho oddílu (v roce 1990) konáme pravidelně letní tábor. Každý má své speciální téma, které nás po dobu 14 dnů provází celým programem.

Také si můžete prohlédnout naši oddílovou fotogalerii na adrese dvojkarky.rajce.idnes.cz nebo se podívejte na náš oddílový facebook www.facebook.com/dvojkarky.vsetin.

Vůdce oddílu: Zuzana Kubičíková – Ježek, t: 732 444 515

Zástupce vůdce oddílu: Anna Škrabánková, t: 776 224 331