2. DÍVČÍ ODDÍL "DVOJKAŘKY"

Jsme parta kamarádek, které se schází proto, aby společně strávily volný čas a zažily co nejvíce zajímavých věcí. Podnikáme výlety do přírody, ale není nám cizí ani kultura. Rády tvoříme, malujeme, hrajeme nevšední hry a zažíváme napínavá dobrodružství. Ale to samozřejmě není z naší činnosti vše - co stihneme za celý rok, se totiž do několika vět nevejde.

V našem oddíle máme momentálně jednu družinku, Poštolňáčky, kterou tvoří holky ve věku 10-15 let. Družina Ženy, která se skládá z holek ve věku 17-25 let, se stará o chod a fungování oddílu. Na tvorbě programu se ale podílíme všechny společně. Jednak proto, aby byl program co nejpestřejší, ale také proto, aby i ti nejmladší měli prostor pro vlastní nápady a jejich realizaci.

Poštolňáčci se scházejí jednou týdně a to vždy v úterý, od 16.00 do 18.00, na Skautském středisku na Vsetíně. Jednou za 14 dnů se také koná oddílovka, kde se sejde celý náš oddíl. Většinou 4x do roka jedeme na víkendovou výpravu, kdy se již tradiční stala Zahajovací výprava do Janové. Mezi tím se konají akce, pořádané jak oddílem, tak střediskem či samotným městem Vsetín (např. Valašské záření, Vánoční akademie, Hon na Širokka, atd.)

Od vzniku našeho oddílu (v roce 1990) konáme pravidelně letní tábor. Každý má své speciální téma, které nás po dobu 14 dnů provází celým táborem.

Také si můžete prohlédnout naši oddílovou fotogalerii na adrese: dvojkarky.rajce.idnes.cz.