6. OS KLUB KATEŘINICE

Proč jsme vznikli

Nazrál čas a přirozeným vývojem se začátkem roku 2006 vyčlenil ze ŠESTKY (6.K oddíl střediska 723.01 Vsetín) a jejich starších (zpravidla už neregistrovaných) členů samostatný oldskautský klub. Tato skutečnost byla oznámena na střediskové radě 8. ledna 2006.

V devátem roce existence skautského oddílu ŠESTKA se tak snad pomalu ale jistě začala zase trochu více naplňovat dlouhodobá vize, se kterou ŠESTKA vznikla: založit funkční oddíl, živé společenství od vlčat po oldskauty, udržovat velmi pestrou, bohatou činnost a postavit si vlastní srub.

Pod pojmem “oldskaut” si mnohý člen našeho střediska napoprve vybaví naše čilé oldskauty - Luňáka, Tana ... (nezapíráme, že jsou nám velkou inspirací svojí neskutečnou vitalitou). Těm znalejším členům ŠESTKY se možná napodruhé vybaví Roman, Pajtáš, Jitmelka, ... kteří patří mezi naši střediskovou oldskautskou omladinu. No a nyní přichází totální benjamínci - oldskauti, kteří se pravděpodobně z největší části budou rekrutovat z odrostlých členů ŠESTKY, jejich partnerů a kamarádů. Je faktem, že jsme dokonce pod věkovým průměrem 2.OS Blacbirds (hoši z bývalého 2.Ch).

Nastal čas, abychom dali pojmu Oldskaut nejen v ŠESTCE ten správný význam. V 6.OS klubu se sešla parta, která má podvědomě chuť pokračovat v čemsi podobném, jako tomu u nich ještě před pár lety bylo když byli pravověrnými členy ŠESTKY. Vzletně bych to mohl formulovat jako oblíbené kliše - “pokračování ve skautingu jako celoživotní cestě a životnímu stylu”. Budu trochu méně vzletný a použiju citaci Janky Pfeifferové “... pokračovat v každém věku, hledat pro každé údobí života přiměřené naplnění”.

A co má vlastně 6.OS v plánu? V podstatě to co doposud jeho členové dělali - když klub neexistoval. Udržet dobrou partu a pomáhat dle svých možností a schopností tam, kde je toho třeba. Kecka s vlčatama a světluškama, Dazul Březiny (DBCB), Miris správcování o oddílový materiál a střediskovou základnu Bařinka, Anita vždycky organizovala Parawesterniádu, Klíště zajišťovala bufet při Countrybálu, ... prostě každý, kdo může a chce, pomáhá v oddíle jak uzná za vhodné - nárazově či celoročně. Vše se počítá :-) Počítáme s tím, že se časem vytříbí akce, které bude 6.OS pořádat tradičně a bude je zajišťovat po vzájemné dohodě s vedením oddílu i pro ŠESTKU - třeba Silvestr :-)

 

Velmi stručně úvodem (psáno v roce 2006)

Klub je velmi mladý - vznikl začátkem roku 2006 z bývalých aktivních členů, rádců a vůdců 6.koedukovaného oddílu Junáka z Kateřinic - ŠESTKY.

Klub je velmi malý - sdružuje 11 členů. Ale jak se u nás na valašsku říká: "Dobrého pomálu" :-)

Klub je velmi neformální - většina akcí vzniká spontálně. Přesto se většina z nás vídá velmi často :-)

Klub je velmi aktivní - většina členů klubu aktivně pomáhá při zajišťování akcí ŠESTKY a činnosti střediska Vsetín (revizní komise, vedení střediska, vedení účetnictví, správcovství střediskové základny, řízení projektu DBCB, ...)

http://oldskauti.cz/

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---slider---

slider slider slider slider slider slider

Světlušky a vlčata

Oddíl pro nejmenší děti od 8 do 10 let!

 Chci vědět více

 

Lvíčata

Kamarádi na celý život? Přidej se k nám! Přijímáme chlapce od 10 let.

 Chci vědět více

Dvojkařky

Spoustu dobrodružství zažívají holky z Dvojkařek!

 Chci vědět více

Jedničkáři

O netradiční zážitky u Jedničkářů nouze není!

 Chci vědět více

Šestka

Koedukovaný oddíl z Kateřinic pro všechny věkové kategorie!

 Chci vědět více

1.HOOD

... aneb 1. odvážný oddíl z Hovězí.

 Chci vědět více

Social

.

.

.

.

.

.