Informace pro rodiče oddílu vlčat a světlušek

Aktuality         Plán akcí        Fotogalerie       Pro rodiče      Tábor

Zpět na úvodní stranu oddílu.

Akce

Schůzky budou po celý rok bývat pravidelně každý pátek od 16:15 do 18:00 hodin v klubovně ve skautském domově na Rybníkách a asi 1x měsíčně uspořádáme výpravu, z toho dvě, nebo tři během roku vícedenní. Program oddílu je zaměřený především na pobyt v přírodě a rozvíjení skautských dovedností, ale snažíme se, aby naše činnost byla co nejpestřejší a náš cíl - rozvíjení osobnosti dětí podporujeme všemi možnými způsoby, které neodporují našim skautským zásadám.

Co to stojí?

Do oddílu se člen přihlásí odevzdáním přihlášky - najdete je také ke stažení dole, na konci této stránky. Jednou ročně probíhá u naší organizace registrace členů - to znamená, že oddíl odevzdá seznam členů a členské příspěvky. Z těchto peněz se hradí příspěvky do národních a mezinárodních skautských orgánů, provoz klubovny, pojištění při akcích apod. Pro rok 2020 tento příspěvek bude 500 Kč na každého člena. Dále vybíráme s registračním poplatkem příspěvek na činnost do našeho oddílu, ze kterého hradíme drobné „provozní“ záležitosti oddílu, jako např. nákup kancelářských potřeb, šátků pro nováčky, dofinancování stezek apod. Tento příspěvek bude 100 Kč.

Jednodenní výprava je v podstatě za cenu dopravního prostředku, případně vstupného  tak do 100 Kč, vícedenní výprava je podle ceny ubytování 200 - 400 Kč, víc je to opravdu vyjímečné. Letní tábor plánujeme na 9 dní a i když ještě nemáme žádný rozpočet, tak počítejte s částkou do 2 000 Kč.

Náklady na vybavení: kromě drobností na schůzky a jednodenní výpravy se skaut, pokud to myslí vážně, prakticky neobejde bez spacáku, karimatky, ešusu a také batohu, do kterého se mu věci na vícedenní výpravy a na tábor vejdou. Není to vybavení, které budete hned teď potřebovat, ale postupně je bude nutné pořídit. Stejné je to i se skautským krojem.

Co s sebou na schůzky?

6 věcí: jsou to nejdůležitější věci, které světlušky a vlčata potřebují na všech schůzkách a výpravách. Má-li vlče na schůzce všech 6 věcí, dostane 5 stop do oddílového bodování. Jsou to:

Zápisník - měl by být v tuhých deskách, takový, kterému hned neuletí listy.

Tužka

KPZ - Krabička Poslední Záchrany. Je malá, skladná, pevná a je v ní všechno, co skaut může v nouzi potřebovat. Seznam, co v ní má být, vlčata mají, nebo dostanou.

Uzlovačka - je to kus řádného provazu (např. horolezecké pomocné lanko) pro různé potřeby, jako je přivázání celty, prasklého popruhu batohu, a taky ke hrám. Uzlovačku dostanou nováčci na schůzce.

Šátek - žlutý krojový šátek dostane každý člen po přijetí do oddílu. Jinak ke hrám se hodí jakýkoliv šátek.

Stezka - malá knížečka, kde si vlče zaznamenává splněné úkoly stezky vlčat a světluška cestičky světlušek. Členové si ji budou moci se slevou koupit v oddíle.

Až se trochu pokazí počasí, budeme se do klubovny PŘEZOUVAT - přezůvky si můžete na schůzky nosit, nebo si je nechávat v botníku před klubovnou.

Celý informační list si můžete stáhnout zde: Pro rodiče nováčků 2019.pdf

Nováčci, aby se stali členy naší organizace, musí odevzdat: Přihlášku do oddílu.