Dinotice

(by Dazul)

Před léty jsme koupili od Pozemkovéhofondu pozemek v Dinoticích. Říkali jsme si tehdy, že za ty peníze (bylo to za částku kolem 10.000 Kč) to je dobrá investice do tábořiště, na kterém časem třeba postavíme nějakou obyvatelnou kůlnu na uskladnění podsad.

V roce 2004 se správy střediskového pozemku ujmula ŠESTKA s vizí, že si tam postaví "srub". Roveři ze ŠESTKY mákli a během podzimu 2004 pozemek vyčistili a vymýtili tak, aby byl pro tyto účely použitelný. O rok později se stavby srubu ujmul Fanta, tehdy šestnáctiletý. V jeho režii se začal rodit "srub", který sice není srubem, ale v ŠESTCE se mu jinak ani neřekne. Nepopíratelnou inspirací dinotického srubu byl srub skutečný - Kosárna, kterou vystavěli hoši z 2.CH, později OS Blacbirds, nyní volné společenství kolem www.zajicvyjenamesic.cz.

Nutno připomenout, že především v začátcích stavby srubu pomáhaly i děvčata z 2.D a 1.Roje. Nyní spočívá všechny starost o srub výlučně na ŠESTCE - 6. koedukovaném oddílu z Kateřinic.

Na stavbě srubu se použil materiál, který zbyl z padlé a nechtěné Country stodoly na Bařince, z bednění při stavbě DBCB v Kateřinicích, sundané desky a střešní okna z Dazulova baráku, když dělal novou střechu, .... Stavbu financovala převážně ŠESTKA - například z peněz, které si vydělala při roznosu kalendářů a sběrem železa. Materiální a dopravní podporu v řádu desítek tisíc poskytl LACHIM spol. s r.o.

Podívejte se jak nám naše dílo od roku 2004 rostlo :-) A od 1.1.2008 je srub k dispozici všem oddílům našeho střediska a nejen jim. Přesto všechno nás čeká ještě hodně práce ...

Kontak na správce (za ŠESTKU to je Fanta) je dinotice@skauti.cz. Mobil: 732 868 449.

Rezervace je možná na tomto webu

Informace pro návštěvníky srubu Dinotice

Majitel:

Junák - český skaut, středisko Vsetín, z. s.

Kontakt na správce:

(ŠESTKA Kateřinice) – Fanta mob: 732 868 449

E-mail: dinotice@skauti.cz

Kapacita srubu:

je cca 10 osob, ale jednou se nás tam na Silvestra namačkalo dokonce 24 -:)

Vybavení:

Srub je bez elektřiny, svítí se petrolejkami, topí se dřevem a vaří se na sporáku. Do vybavení srubu patří i kuchyňské nádobí, sekera a pila.

Pitnou vodu bereme ze studánky asi 300 m po "hlavní" cestě nad srubem - po pravé straně. WC je tradiční - formou kadiboudy.

Popis cesty:

Vlakem do Halenkov rozc. Dinotice a dál pěšky přes řeku Bečvu, pořád rovně cca 4,5km na rozcestí u kamenné zídky a kapličky (sem se dá dojet i autobusem - zastávka: Halenkov, Dinotice, U Svrčinů). Tady odbočit vpravo a pokračovat stále rovně. Jakmile minete závoru, tak po 500 metrech po levé straně stojí náš „SRUB“. Autem se dá dostat až na místo (pokud není moc sněhu). Srub je u cesty - několikset metrů v zákazu vjezdu.

Cena:

40Kč/osobu/noc + palivový poplatek 70Kč/skupina/noc

Příplatky:

za stornování rezervovaného pobytu 100,-Kč

Rezervace:

termín pobytu v Dinoticích můžete rezervovat na kterýkoliv den, devět měsíců dopředu zde >>>

Co si vzít sebou:

přezůvky, velký igelitový pytel na odpadky, baterka na cestu, hubku + utěrka na nádobí, sirky, toaleťák!