Skautský srub Dinotice

Vítáme Vás na stránkách Skautského srubu Dinotice, kde se dozvíte vše potřebné k tomu abyste zde mohli zažít příjemně strávené chvíle.

Srub slouží převážně pro skautské účely jako zázemí pro výpravy, roverské setkání ale také tábory. Neznamená to, že jej mohou využívat pouze skauti, je přístupný i pro školy a další organizace pracující s mládeží ale i pro ostatní.

OBECNÉ INFORMACE K POBYTU:

Poloha

GPS souřadnice: 49.3583511N, 18.1092814E

Odkaz na mapy: https://mapy.cz/s/lotakemezo

Popis příjezdové cesty: Vlakem do Halenkov rozc. Dinotice a dál pěšky přes řeku Bečvu, pořád rovně cca 4,5km na rozcestí u kamenné zídky a kapličky (sem se dá dojet i autobusem – zastávka: Halenkov, Dinotice, U Svrčinů). Tady odbočit vpravo a pokračovat stále rovně. Jakmile minete závoru, tak po 500 metrech po levé straně stojí náš „SRUB“. Autem se dá dostat až na místo (pokud není moc sněhu). Srub je u cesty – několik set metrů v zákazu vjezdu, který se návštěvníky srubu nevztahuje.

Parkování

Parkujte tak, ať nezavazíte v průjezdu traktorů a kládovek.

Popis a Vybavení

Srub je bez elektřiny, tudíž i bez lednice. Svítí se petrolejkami, topí se dřevem a vaří se na sporáku. V přízemí je kuchyňka, kamna, stůl a lavice. Spí se v podkroví na matracích pro 8 lidí, zbytek na vlastích karimatkách.

Pitnou vodu doporučujeme přivést vlastní, ale běžně bereme i ze studánky asi 300 m po „hlavní“ cestě nad srubem – po pravé straně.

WC je tradiční – formou kadiboudy.

Do vybavení srubu patří:

• Kuchyňské nádobí – hrnce, prkénka, tácy, pekáč, příbory,nože, talíře, hrnky, cedník, šufánek, vařečky, barel na vodu.
  • Nářadí – sekera a pila, 2ks hasicí přístroj, stavební kolečka, lopaty,krumpáč, rýč, kyblíky, kosa na trávu, kladívka, kleště.
  • Po domluvě jsou k dispozici i podsadové stany k táboření pro 30 lidí.

Co si vzít s sebou:

Přezůvky, velký igelitový pytel na odpadky, baterka do chaty i na cestu, hubku + utěrka na nádobí, sirky, lampový olej/petrolej do petrolejek, toaleťák!

Návštěvní řád:

• Používejte přezůvky
  • Nekouří se uvnitř ani kolem srubu
  • Potraviny uchovávejte v modrých skřínkách ( bydlí tu s námi i plši 🙂 )
  • Veškeré nádobí a vybavení vracejte zpět na své místo
  • Neštípejte dřevo na „pódiu“ kolem srubu (použijte špalek na zemi)
  • Petrolejky nevěšet pod strop a v podkroví nepoužívat vůbec.
  • Nerozdělávejte otevřený oheň v altánu, použijte připravené ohniště.
  • Dělejte nám i srubu dobrou vizitku a chovejte se slušně a udržujte pořádek

Před odjezdem:

• Doplňte suché, naštípané dřevo a třísky pro další pobyt.
  • Vymeťte a vyneste popel z kamen.
  • Umyjte a utřete nádobí
  • Zameťte a vytřete podlahu.
  • Veškeré i trvanlivé potraviny si prosím odvezte sebou domů.
  • Odvezte si všechny odpadky a do koše nachystejte nový pytlík.
  • Doplňte, případně vyčistěte petrolejky.
  • Zavřete všechna okna a zajistěte okenice.
  • Zamkněte srub, kůlnu a dřevník a klíče vraťte na původní místo.
  • Podařilo se vám během pobytu něco rozbít, či ztratit?
    • A) Oprav nebo kup nové
    • B) Opravíme to na brigádě my nebo správce.

Obě varianty vždy nahlaste správci.

Kapacita srubu:

Je cca 10 osob, ale jednou se nás tam na Silvestra namačkalo dokonce 24 😊

CENA

Skauti a jiné organizace pracující s mládeží 55 Kč/osobu/noc + palivový poplatek 70Kč/skupina/noc. Příklad: 10 osob na 1 noc ((10x55Kč) + 70Kč = 620Kč)

Ostatní 70 Kč/osobu/noc + palivový poplatek 70Kč/skupina/noc.

Minimální poplatek za noc je 400Kč.

Cena za delší pobyty a tábory se řeší individuálně se správcem.

Storno poplatek za zrušení rezervovaného pobytu:

• při zrušení 1 týden předem – 100 Kč
  • později – 500 Kč

REZERVACE

Pro rezervaci základny prosím využijte rezervační formulář: https://dinotice.skauti.cz/rezervace/

Kontakt na správce:

(ŠESTKA Kateřinice):

FANTA – TEL: 732 868 449

E-mail: dinotice@skauti.cz

Majitel: Junák – český skaut, středisko Vsetín, z.s.

HISTORIE A ZAJÍMAVOSTI

Před léty jsme koupili od Pozemkového fondu pozemek v Dinoticích. Říkali jsme si tehdy, že za ty peníze (bylo to za částku kolem 10.000 Kč) to je dobrá investice do tábořiště, na kterém časem třeba postavíme nějakou obyvatelnou kůlnu na uskladnění podsad.

V roce 2004 se správy střediskového pozemku ujmula ŠESTKA s vizí, že si tam postaví „srub“. Roveři ze ŠESTKY mákli a během podzimu 2004 pozemek vyčistili a vymýtili tak, aby byl pro tyto účely použitelný. O rok později se stavby srubu ujmul Fanta, tehdy šestnáctiletý. V jeho režii se začal rodit „srub“, který sice není srubem, ale v ŠESTCE se mu jinak ani neřekne. Nepopíratelnou inspirací dinotického srubu byl srub skutečný – Kosárna, kterou vystavěli hoši z 2.CH, později OS Blacbirds, nyní volné společenství kolem www.zajicvyjenamesic.cz.

Nutno připomenout, že především v začátcích stavby srubu pomáhaly i děvčata z 2.D a 1.Roje. Nyní spočívá všechny starost o srub výlučně na ŠESTCE – 6. koedukovaném oddílu z Kateřinic.

Na stavbě srubu se použil materiál, který zbyl z padlé a nechtěné Country stodoly na Bařince, z bednění při stavbě DBCB v Kateřinicích, sundané desky a střešní okna z Dazulova baráku, když dělal novou střechu, …. Stavbu financovala převážně ŠESTKA – například z peněz, které si vydělala při roznosu kalendářů a sběrem železa. Materiální a dopravní podporu v řádu desítek tisíc poskytl LACHIM spol. s r.o.

Podívejte se jak nám naše dílo od roku 2004 rostlo A od 1.1.2008 je srub k dispozici všem oddílům našeho střediska a nejen jim. Přesto všechno nás čeká ještě hodně práce …