2. dívčí oddíl – DVOJKAŘKY

Rozdělat oheň v korytu potoka, ošetřit tepenné krvácení nebo přespat pod širákem? Pro Dvojkařky žádný problém!

Náš oddíl je tvořený partou kamarádek, které se schází proto, aby společně strávily volný čas a zažily co nejvíce zajímavých věcí. Podnikáme výlety do přírody, ale není nám cizí ani kultura. Rády tvoříme, malujeme, hrajeme nevšední hry a zažíváme napínavá dobrodružství. Ale to samozřejmě není z naší činnosti vše – co stihneme za celý rok, se totiž do několika vět nevejde.

V našem oddíle máme tři družiny, Lišky, Volavky a Helikoptéry, které tvoří holky ve věku 11-16 let. Družina Ženy, která se skládá z holek ve věku nad 16 let, se stará o chod a fungování oddílu. Na tvorbě programu se ale podílíme všechny společně. Jednak proto, aby byl program co nejpestřejší, ale také proto, aby i ty nejmladší měly prostor pro vlastní nápady a jejich realizaci.

Schůzky míváme zpravidla jednou týdně na Skautském středisku na Vsetíně. Střídají se však schůzky celého oddílu (oddílovky) a schůzky jednotlivých družin (družinovky). Aktuální rozpis schůzek najdete vždy na našem Facebooku. Pravidelně jezdíme také na víkendové výpravy. V průběhu roku se konají i další akce, pořádané jak oddílem, tak střediskem či samotným městem Vsetín (např. Valašské záření, Vánoční akademie, Hon na Širokka, rozvoz Betlémského světla atd.)

Od vzniku našeho oddílu (v roce 1990) konáme pravidelně letní tábor. Každý má své speciální téma, které nás po dobu 14 dnů provází celým programem.

Veškeré aktuální informace o fungování našeho oddílu najdete na oddílovém Facebooku DVOJKAŘKY VSETÍN nebo na Instagramu DVOJKAŘKY VSETÍN.

Máme také obsáhlou oddílovou fotogalerii, která sahá až do roku 2007 a najdete v ní fotoreporty z nejrůznějších akcí, které náš oddíl za dobu své existence podniknul.

Vůdce oddílu: Jitka Tíťa Šlinzová, telefon: 604 519 999
Zástupce vůdce oddílu: Jana Šrámková, telefon: 605 335 483

Pokud budete mít nějaké otázky, můžete nás kontaktovat také pomocí emailu dvojkarky@gmail.com.