Betlémské světlo 2022

Vsetínští skauti se letos opět chystají k rozvozu betlémského světla. Po dvou letech, kdy byl tento novodobý zvyk pod vlivem protikoronavirových opatření, bude snad již bez omezení.

Rozvoz betlémského světla má v České republice tradici již čtvrtou dekádu. Stalo se symbolem klidu, míru a přátelství a s jeho rozvozem jsou neodmyslitelně spojení skauti. Myšlenka vznikla v roce 1986 v rakouském Linci při vánoční sbírce na pomoc postiženým dětem a odtud se tradice rozšířila do dalších zemí. V roce 1989 se betlémské světlo poprvé dostalo také do Československa. Tehdy jej teprve pár dní po obnovení skautingu dovezli exiloví skauti pod sochu svatého Václava v Praze.

V letošním roce můžete převzít štafetu naděje pro svůj dům hned na několika místech. Nejdříve v sobotu 17. prosince 2022 na trase Hranice na Moravě – Vsetín.

Dále bude možné získat „živé“ světlo na různých místech tam, kde naši skauti žijí – v centru města Vsetína, v obcích Kateřinice, Ratiboř, Hovězí a Novém Hrozenkově.

Další informace můžete také získat na webu https://www.betlemskesvetlo.cz/, kde najdete konkrétní místa a časy.