Rozvoz betlémského světla 2020

Vsetínští skauti se letos znova připojí k novodobé vánoční tradici, k rozvozu betlémského světla. To budou rozvážet v sobotu 19. prosince na trase Hranice na Moravě – Vsetín.

Rozvoz betlémského světla má v České republice tradici již od roku 1989, kdy jej teprve pár dní po obnovení skautingu dovezli exiloví skauti pod sochu svatého Václava v Praze. Stalo se symbolem klidu, míru a přátelství a s jeho rozvozem jsou neodmyslitelně spojení právě skauti.

S betlémským světlem pojedeme osobním vlakem 3207, který odjíždí v 8.54 z Hranic na Moravě, na vsetínské vlakové nádraží přijíždíme v 9.43. Zájemci si od nás mohou připálit svíčky nebo lucerničky po příjezdu přímo na nádraží a betlémské světlo si odnést do svých domovů. Prosíme všechny příchozí, aby si s sebou vzali roušky,“ uvádí Zuzana Kubičíková, organizátorka akce.

Dále bude světlo dostupné v pondělí 21. 12. od 15.00 do 17.00. na předvánočním jarmarku na náměstí Svobody. Skauti z Hovězí budou světlo rozdávat na návsi 19. 12 v 16 hodin a povezou jej vlakem do Velkých Karlovic.